Polskie morze oferuje niejedną plażę. Jakie inne ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim warto zobaczyć przez cały rok?

Są takie atrakcje nad Morzem Bałtyckim, które przyciągają tylko latem. Nie brakuje jednak miejsc nad polskim morzem, gdzie można przyjechać przez cały rok. Jakie ciekawe miejsca nad morzem powinien odwiedzić turysta spragniony wrażeń?

Atrakcje nad Bałtykiem w morskim klimacie – Łeba, Sopot i Gdynia

Miejscowość Sopot może nie jest duża, porównując ją do dwóch sąsiadujących, ale jest doskonale znana na wybrzeżu. Chociażby dlatego, że to właśnie tutaj znajduje się słynne Molo, które pozwala podziwiać pas nadmorski idąc daleko w głąb morza. Warto odwiedzić to miejsce, gdzie można znaleźć nie tylko latarnię morską z punktem widokowym, ale także przystań dla wielu jachtów i innych jednostek wodnych. 

Polskie wybrzeże to także ruchome wydmy, które można znaleźć w Łebie. Nie brakuje osób, które śmiało twierdzą, że jest to „polska Sahara”. Ten piaszczysty teren, gdzie często obserwuje się „wędrujące” piaski znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Klif Orłowski zaprasza do Gdyni. Sam klif ma wysokość 40 metrów i podziwianie go z dołu, jak również z wysokości, jest w stanie wprawić w zdumienie każdą osobę. Plaża nie jest to atrakcyjna. Lepiej wybrać się na spacer brzegiem morza, ponieważ klif od wody oddziela tylko wąska ścieżka. Miejsca do plażowania można znaleźć dalej.

Ciekawe miejsca nad morzem – Kołobrzeg, Hel i Świnoujście

Kolejne ciekawe miejsca nad morzem, gdzie zawsze można znaleźć dla siebie nocleg, to Hel. Wiele osób decyduje się na to, aby spędzić tu wakacje nad morzem, m.in. dlatego, że Trójmiasto znajduje się na wyciągnięcie ręki. Sam Hel to miejsce, gdzie do dzisiaj można podziwiać kulturę kaszubską. Warto sprawdzić tutejsze Fokarium, gdzie każdego dnia urządzane są pokazy. Z Helu odpływają statki, które dopływają do samego Gdańska.

Planując urlop nad Bałtykiem można odwiedzić Kołobrzeg. To bardzo znana miejscowość nad morzem, gdzie znajduje się latarnia udostępniona do zwiedzania. Nie ma tu wielu atrakcji turystycznych, ale ta miejscowość nad Bałtykiem ma swój niesamowity urok, który sprawia, że wiele osób przyjeżdża tutaj przez cały rok – chociaż na kilka dni.

Świnoujście leży na granicy z Niemcami. To tak naprawdę miasto, które znaleźć można na wielu wyspach – w tym na Wolin, Uznam i Karsibór. Lokalizacja, piaszczysta plaża i największe atrakcje (np. Stawa Młyny, latarnia morska, Twierdza Świnoujście) sprawiają, ze turystów tutaj nie brakuje.

Ciekawe atrakcje nad morzem – jakie miejscowości warto wybrać?

Władysławowo to znany kurort, gdzie przybywają ludzie przez cały rok. To doskonała baza wypadowa, aby poznać nie tylko Półwysep Helski, ale także całe Pomorze Gdańskie. W samym mieście można znaleźć Aleję Gwiazd Sportu.

Międzyzdroje przyciągają turystów, którzy mają nadzieję na to, że będą mogli spotkać tutaj znanych celebrytów – w tym gwiazdy polskiego ekranu. Jest to idealna miejscowość dla rodzin z dziećmi o charakterze uzdrowiskowym.

Pobierowo zachwyca pasem zieleni o długości dwóch kilometrów. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dla siebie miejsce do uprawiania sportów wodnych, to w tym miasteczku znajdzie doskonale przygotowaną bazę.

Trzęsacz może i duży nie jest, ale należy do chętnie odwiedzanych miejsc nad Bałtykiem. Można tu liczyć nie tylko na spokój, ale także ruiny średniowiecznego zamku, które znajdują się na tutejszym klifie. 

Ciekawe miejsca nad morzem – urlop nad polskim morzem

Ustka, Rewal, Rowy – są to naprawdę ciekawe miejsca nad morzem, gdzie warto pojechać. Najciekawszą propozycją nad Wybrzeżem Bałtyku stać się może także Jastrzębia Góra, Mielno, Ustronie Morskie, Stegna, Jarosławiec i Chłapowo. Są to naprawdę najpiękniejsza miejsca nad polskim morzem, gdzie na turystów czeka nie tylko plaża, ale liczne zabytki. Z wielu miejsc można wybrać się w rejs, jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę. Warto wybrać się do Karwi, Darłowa, Mielenka i Dębki. 

Tak naprawdę to tylko nieliczne miejsca w Polsce, które można znaleźć nad Bałtykiem. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie uda spędzić się fajnego urlopu nad Morzem Bałtyckim, to jest w ogromnym błędzie. Wystarczy tylko wcześniej zrobić sobie listę najciekawszych atrakcji. Może ktoś będzie w stanie znaleźć dzięki temu jezioro, które znajduje się przy samym Bałtyku. Każdy jest w stanie znaleźć dla siebie idealne miejsce w nadmorskiej miejscowości na weekend lub na urlop.

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.