Czas na to, aby sprawdzić, gdzie na długi weekend majowy, czerwcowy lub inne można jechać, aby móc wypocząć i się zrelaksować.

Długi weekend w Polsce zawsze cieszy się dużą popularnością. Zaprawieni turyści już na początku stycznia szukają dla siebie pomysłów na ten okres. Gdzie na długi weekend w Polsce można pojechać?

Ciekawy pomysł na wypoczynek w Polsce

Każdy może mieć własny pomysł na długi weekend. Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od tego czy ktoś kocha spędzać czas aktywnie, czy krótki urlop woli jednak przeznaczyć na leniuchowanie.

Gdzie wyjechać na długi weekend z rodziną lub przyjaciółmi?

Pobyt w Górach Stołowych to doskonały pomysł dla rodzin z dziećmi, dla osób samotnych, dla młodzieży, a nawet dla seniorów. Górski klimat sprzyja poprawie zdrowia. Skalne Miasto, Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Wambierzyce, Polanica-Zdrój – na nudę w tym regionie na pewno nikt nie będzie narzekał.

Malownicze widoki i udany wypoczynek można zaplanować na Mierzei Helskiej. Pobyt nad morzem to doskonałą okazją dla wszystkich, którzy chcą uniknąć tłoku na plaży, chcą pojeździć rowerem (można znaleźć tam fantastyczne trasy rowerowe) i podjąć się innych aktywności. Warto pojechać w tamte rejony. Mierzeje Helska to taka umowna granica pomiędzy Zatoką Pucką, gdzie można znaleźć piękne jezioro, a Bałtykiem.

Gdzie na długi weekend w Polsce? Góry i Park Narodowy

Gdzie na długi weekend? Można go zaplanować w Beskidzie Sądeckim. Znaleźć tam można niejeden szlak turystyczny dedykowany dla osób kochających chodzić, ale także świetne trasy rowerowe. Wiele osób poleca Muszynę jako bazę wypadową. Długi weekend w Beskidzie Sądeckim to dobra okazja do tego, aby zobaczyć Wierchomlę, Krynicę, Nowy Sącz. To dobry pomysł na weekend dla osób, które chciałyby odwiedzić cerkwie. W tym regionie znaleźć można ich bardzo dużo.

Swój długi weekend można zaplanować w  Roztoczańskim Parku Narodowym. Jest to nie lada atrakcja dla osób, które kochają chodzić i chcą spędzić czas aktywnie. Majdan Sopocki, Szumy nad Tanwią, Czartowe Pole, wiatrak Zamojszczyzny – to idealne miejsce na wyjazd na długi weekend, ponieważ jest tu sporo do zobaczenia. W tym także jeden z najsłynniejszych chrząszczy, który mieszka w Szczebrzeszynie. Zamość ze swoim zamkiem i wiele innych miejsc – warto tu przyjechać na długi weekend.

Pobyt nad jeziorem, czyli dobry pomysł na długi weekend na Mazurach

Gdzie pojechać na długi weekend? Na Mazury! Nie brakuje osób, które początek maja wykorzystują po to, aby móc rozpocząć sezon żeglarski. Aczkolwiek, można tu przyjechać także w innych okresach, kiedy przypadać będzie dłuższy weekend, dający wolne od pracy. Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, ale miłośnicy żeglugi po jeziorach stawiają właśnie na ten region. To idealny pomysł na wypoczynek na łonie natury. Mikołajki i Giżycko przeżywają prawdziwe oblężenie i tak trwa przynajmniej do końca września, połowy października, niekiedy dłużej. Oprócz jezior można znaleźć tu także piękne lasy. Warto odwiedzić Mazury nawet wtedy, gdy ktoś sam nie żegluje, ale kocha zapierające dech w piersiach krajobrazy. 

Gdzie na długi weekend? Gdzie można spędzić krótki urlop?

Gdzie na długi weekend można udać się z rodziną? Pomysłów jest naprawdę dużo i każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Lądek-Zdrój to popularne uzdrowisko, które słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych. Jeżeli ktoś ma dużo sił, to może wejść na pobliski Śnieżnik lub Rudawę. Starsze osoby mogą korzystać ze wszystkich walorów tego urokliwego i mało zatłoczonego uzdrowiska.

Dobrym pomysłem są Tatry, ale nie samo Zakopane, ale np. Białka Tatrzańska, Biały Dunajec,  Poronin, Ludźmierz. Są to mniej zatłoczone miejscowości, a i ciekawych atrakcji w nich oraz w okolicy również nie brakuje. Koniecznością są tutejsze Termy Bania i wjazd na Gubałówkę.

Warto wybrać się na Dolny Śląsk. To przede wszystkim Wrocław, gdzie razem z dziećmi można wybrać się na poszukiwanie krasnali. Nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić tutejsze ZOO i Afrykarium.

A może Szwajcaria Kaszubska? Najbardziej popularna jest Kościerzyna i Kartuzy, ale można znaleźć też inne miejscowości, gdzie osobiście będzie można zapoznać się z kulturą kaszubską i ich specyficznym językiem.

Pomysły na majówkę lub długi weekend czerwcowy – atrakcje dla każdego!

Każdy długi weekend to doskonała okazja do tego, aby wyjechać. Tym bardziej że jeżeli ktoś dobrze pokombinuje, to może wygospodarować większą ilość dni wolnego! Tak więc nie ma się co zastanawiać, tylko lepiej dokonać rezerwacji. Korzystając z wyżej wymienionych propozycji, każdy będzie wiedział, gdzie na długi weekend pojechać.

Janek (42)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.