Piękne miejsca w Polsce warto odwiedzić w trakcie weekendowych wypadów z rodziną lub w trakcie długiego urlopu.

Gdzie w Polsce na weekend można się wybrać? Gdzie można spędzić wakacje w Polsce? Odpowiedzi na te pytania poszukuje wiele osób, które kochają aktywnie spędzać czas. Czas na to, aby znaleźć piękna miejsca w Polsce, których widok będzie w stanie zachwycić.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce, czyli Zamek Czocha i Twierdza Srebrna Góra

Będąc na Dolnym Śląsku można znaleźć nie lada atrakcję, którą jest Zamek Czocha. Legenda mówi, że to właśnie tutaj, w trakcie trwania II wojny światowej, znajdowała się siedziba szkoły szyfrów Abhwery. Tutaj także podobno znajduje się „studnia niewiernych żon”. W niej to swoje życie miała zakończyć Gertruda, która została utopiona przez swojego męża. Zamek można zwiedzać i warto z tego skorzystać, aby móc podziwiać jego fantastyczną architekturę.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, co zobaczyć w Polsce, to musi wiedzieć, że warto zwiedzić Twierdzę Srebrna Góra. Trzeba się trochę natrudzić, aby dostać się na samą górę, ale warto. Tym bardziej że na górę wiedzie spokojny szlak turystyczny, który każdy turysta będzie  w stanie pokonać. W ten sposób będzie można podziwiać niesamowity widok na otaczające góry. Twierdza była oblężona przez wojska napoleońskie.

Piękne miejsca w Polsce, czyli Jeziora Ziemi Lubuskiej i Kopalnia Soli Wieliczka

Jak sama nazwa mówi – wyjątkowe jeziora, które położone są w jednej części na terenie Pojezierza Lubuskiego i Pojezierza Leszczyńskiego. Tutejszy krajobraz jest zachwycający i pozytywnie wpływać będzie na odwiedzających chcących zrelaksować się w pięknym miejscu. Największy akwen wodny to Jezioro Sławskie. W tym regionie początek ma Obrzyca. Rzeka bardzo dobre znana jest miłośnikom kajaków.

Nie żadna wieża, ale za to wszystko to co znajduje się pod ziemią, czyli Kopalnia Soli w Wieliczce, która znajduje się na terenie województwa Małopolskiego. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie znajdują się piękne miejsca w Polsce, to tutaj właśnie. Tym bardziej że na wyciągnięcie ręki znajdują się Tatry. Całość została wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli ktoś planuje weekend w Polsce dla zdrowia, to ma możliwość zaplanowania go właśnie tutaj, pod ziemią.

Ciekawe miejsca w Polsce – Puszcza Białowieska i Kolorowe Jeziorka

Malownicza Puszcza Białowieska jest zdecydowanie lepsza niż plaża, ponieważ jest naturalnym domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Odwiedzając tutejsze punkty widokowe, może będzie można na własne oczy zobaczyć słynnego żubra. Nie brakuje tu specjalnie wyznaczonych tras, którymi można do woli się przechadzać. W ten sposób będzie można dojść do specjalnie wyznaczonego Rezerwatu Pokazowego Żubrów.

Jednym z najpiękniejszych miejsc są Kolorowe Jeziorka. Znaleźć je można blisko. miejscowości Wieściszowice, w Rudawach Janowickich. Tutejsze jeziorka mienią się faktycznie wieloma kolorami. Przede wszystkim dostrzegalne jest niebieski, purpurowy, żółty i zielony. Ten widok zapiera dech w piersiach wszystkim osobom.

Piękne miejsca w Polsce na Dolnym Śląsku i nie tylko

Jeżeli ktoś chciałby poznać piękne miejsca w Polsce, których nie warto omijać, musi zobaczyć:

 • Ojcowski Park Narodowy (najmniejszy park narodowy w Polsce) i Jurę Krakowsko-Częstochowską;
 • Dolinę Pięciu Stawów w Tatrach;
 • Jaskinię Raj;
 • Zamek Książ;
 • skalne miasta, czyli Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, które można znaleźć w Górach Stołowych;
 • Długi Targ w Gdańsku i przy okazji Morze Bałtyckie;
 • Słowiński Park Narodowy;
 • Szlak Orlich Gniazd;
 • Mazury, czyli Kraina Tysiąca Jezior w Polsce;
 • zamek w Mosznej;
 • Żelazową Wolę, gdzie szczególnie wiosną można liczyć na piękne widoki.

Warto zobaczyć w Polsce jeszcze wiele innych miejsc, które można zaliczyć do pięknych. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dalej, to warto zajrzeć do Trzęsacza, do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu oraz koniecznie do wsi Zalipie, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce na weekend.

Piękne miejsca w Polsce są naprawdę różnorodne i każda osoba jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Może to być najwyższy szczyt Polski, czyli Rysy. Może to być także Zamek Krzyżacki w Malborku, który także został wpisany na listę UNESCO. Jest to nie lada atrakcja turystyczna przyciągająca także osoby z innych krajów. Choć raz w życiu należy odwiedzić Hel. W Polsce nie brakuje takich miejsc, gdzie będzie można się oderwać i na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.