Wspólne wyjazdy, to nie tylko świetna przygoda, ale też okazja do pogłębiania relacji z ukochaną osobą. Na jakie romantyczne miejsca w Polsce warto postawić. Sprawdź nasze propozycje i wybierz kierunek oferujący romantyczną atmosferę. 

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce – Sandomierz

Sandomierz nie bez przyczyny nazywany jest małym polskim Rzymem. To małe miasto wyróżnia się niepowtarzalnymi zabytkami i tajemniczym klimatem. Wystarczy, że przejdziemy się uliczkami Starego Miasta, którymś z lessowych wąwozów czy ulicą Staromiejską. 

Interesującym miejscem, w którym warto spędzić czas, jest Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Sandomierz określany jest jako miasto zakochanych, gdyż nie brak tam miejsc na romantyczne spacery. Możemy z ukochaną osobą zaszyć się także w jednej spośród urokliwych restauracji czy kawiarni. 

To miejsce o każdej porze łączy w sobie zalety miasta z relaksującą naturą. Zakochane pary mogą też wybrać się na organizowany w Sandomierzu jarmark walentynkowy, gdzie można kupić rękodzieło w kształcie serc nawiązujące do tego święta. Dzień świętego walentego warto uwiecznić udaniem się do jednej z winnic sandomierskich, takich jak Winnica Sandomierska czy Winnica nad Jarem. 

Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach idealnym miejscem na randkę

Na romantyczny wypad warto wybrać się również w Bieszczady, a szczególnie do Parku Gwiezdnego Nieba. Święto zakochanych można tam uczcić, oglądając niczym niezmącone gwieździste niebo. Park położony jest z dala od cywilizacji w Lutowiskach i pozwala na obserwację nocnego nieboskłonu samodzielnie albo podczas specjalnie przygotowanych astropokazów. Z pewnością wiele osób przyzna, że nie ma chyba nic bardziej romantycznego od tulenia się do ukochanej osoby pod niebem przepełnionym pięknymi gwiazdami

Romantyczne miejsca w Polsce – Krynica-Zdrój

W południowej części Polski rekomendowanym miejscem na romantyczny weekend będzie Krynica Zdrój. Miejscowość ta położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości ok. 560-620 m n.p.m. w dolinach Kryniczanki oraz jej dopływów. Sceneria miasta przywoła sama romantyczne skojarzenia z drugą połówką. Będzie m.in. gdzie pospacerować, wybrać się na kulig, jeździć na nartach biegowych pośród magicznych lasów czy też zapoznać się z architekturą willi drewnianych. 

Bardzo urokliwym miejscem jest tam Góra Parkowa, na którą wjedziemy Kolejką Linowo-Terenową. Z niej zaś można podziwiać panoramę całego miasta. Po dniu spędzonym na świeżym powietrzu będziemy mogli udać się na przepyszną gorącą czekoladę do jednej z urokliwych kawiarenek, których zdecydowanie w Krynicy-Zdroju nie brakuje. Ciekawym kierunkiem będzie także Stary Dom Zdrojowy. 

Plaża w Gdyni Orłowie

Romantyczne miejsca w Polsce na zaręczyny i inne okazje? Odpowiedź stanowić może przepiękna plaża nadbałtycka np. znajdująca się w Gdyni w Orłowie. Nie jest ona zbyt szeroka, niemniej nie przeszkadza to zupełnie. Przylega ona bowiem do stromego, pięknego klifu, którego zdjęcie znajduje się na licznych pocztówkach sprzedawanych w nadmorskich miejscowościach. 

Możliwość zobaczenia z drugą połówką zachodu słońca w tym miejscu, moczenie nóg w słonej wodzie, powolny spacer po plaży czy poszukiwanie muszelek i bursztynów w piasku, to przecież przepis na idealnie spędzoną randkę. 

Romantyczne miejsca w Polsce – walentynki w Olsztynie

Dobrym pomysłem na spędzenie romantycznie czasu może być udanie się do krainy jezior. Olsztyn jest miastem zachwycającym nie tylko w porze letniej. Znaleźć tam można liczne romantyczne miejsca, zwłaszcza położone nad jeziorami. Restauracje z widokiem na wodę, przystanie czy piaszczyste plaże. 

Na naszą uwagę zasługują na pewno Park Centralny, Plaża Miejska, Leśne Arboretum Warmii i Mazur, jak również jezioro Długie. Wizyta w tym przepięknym mieście nie może odbyć się bez spacerowania po starym mieście. W części środkowej starówki usytuowany jest rynek wraz z zabytkowym ratuszem. Obok znajdziemy pomnik Mikołaja Kopernika, a jeszcze dalej Zamek Kapituły Warmińskiej czy amfiteatr. Na pewno są to piękne i zarazem romantyczne miejsca w Polsce i będziemy mieli z czego wybierać. 

Ponadto tak samo jak w Łodzi, mieści się tam także zachwycające planetarium. Jeśli nasza druga połówka lubi zwierzęta, możemy zabrać ją do olsztyńskiej papugarni. 

Nastrojowy i romantyczny Wrocław

Wspominając najbardziej romantyczne miejsca w Polsce, należy wymienić także Wrocław. Nie brak w tym mieście klimatycznych zakątków takich, jak okolice Hali Stulecia, Ogród Japoński, jeden spośród najpiękniejszych w Europie rynków czy Ostrów Tumski, gdzie jakby zatrzymał się czas. 

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.