Wakacje to taki okres w roku, kiedy planujemy urlopy, zarówno te wyjazdowe, jak i te w miejscu zamieszkania. Chcemy wówczas wypocząć, spędzić czas z najbliższymi i zregenerować siły na kolejne pracowite miesiące. Jakie kierunki wakacyjne są najtańsze? Tanie miejsca na wakacje – gdzie najlepiej?

Jeśli chcielibyśmy jechać na niedrogie wakacje to zarówno w Polsce jak i za granicą takich opcji nie brakuje. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy po naszym kierunku wakacyjnym – czy jest to wypoczynek typowo leniuchując na nadmorskiej plaży, czy raczej aktywne spędzenie czasu podczas zwiedzania. W dzisiejszych czasach tanie podróżowanie jest możliwe, zarówno na własną rękę, jak i z biurem podróży, m.in. przy skorzystaniu z ofert wakacji last minute. Jeśli nie lubimy martwić się o sprawy organizacyjne idealną opcją będą tanie wakacje all inclusive, które pomogą nam zaoszczędzić na wyżywieniu.

Tanie miejsca na wakacje – najtańsze wakacje w Polsce

Wielu rodaków z pewnością będzie uważać, że wakacje nad morzem Bałtyckim są bardzo drogie. Jednak nic bardziej mylnego. Wszystko zależy głównie od tego, czy wybierzemy się do jednego z większych nadmorskich kurortów i miast w Polsce, czy wybierzemy nieco mniej popularny kierunek. Nasze nadmorskie tereny są bardzo urokliwe, a do tego oferują nam wiele atrakcji turystycznych, co jest idealnym rozwiązaniem w czasie niepogody. Przykładem jest malowniczy Słowiński Park Narodowy, który przyciąga co roku setki turystów choćby ruchomymi wydmami.  Chcąc zorganizować budżetowe wakacje należy pamiętać o tym, że najwięcej może nas kosztować nocleg. Dlatego zamiast hotelu możemy skorzystać z innych opcji zakwaterowania, takich jak np. pensjonat, czy agroturystyka. Urlop w Polsce może być sprawdzoną opcją, aby spędzić wakacje z dziećmi.

Tanie miejsca na wakacje za granicą

Jeśli jednak chcemy mieć gwarancję na słoneczne wakacje, warto udać się za granicę. Błędem jest, że wiele ludzi nadal uważa, że takie urlopy są droższe niż w Polsce. Przy dobrej ofercie możemy wybrać naprawdę tani kierunek na wakacje, zarówno w Europie i na świecie.

Tanie kraje w Europie

Jak pokazały poprzednie sezony turystyczne, Polacy bardzo chętnie udają się m.in. do Chorwacji. Kraj ten kusi nie tylko ciepłym morzem i pięknymi krajobrazami, ale przede wszystkim tym, że ceny są tam niższe niż w Polsce. Oprócz plaż, które niestety w większości nie są zbyt piaszczyste, Chorwacja zaoferować może wiele zabytków architektury starożytnej i urokliwe uliczki nie tylko w większych miastach, ale również w mniejszych kurortach, jak m.in. Dubrownik, czy Spilt. Do najtańszych krajów w Europie jeśli chodzi o wakacje 2023 zdecydowanie zaliczyć należy Bułgarię i jej słoneczne wybrzeże. Kraj ten położony jest nad Morzem Czarnym, które uważane jest za bardzo czyste. W przeciwieństwie do Chorwacji, Bułgaria może poszczycić się piaszczystymi plażami, co jest z pewnością istotną kwestią, jeśli chcemy zabrać na wakacje dzieci.

Najtańsze kraje w Afryce

Jeśli chcemy, aby nasze wczasy były naprawdę gorące, warto udać się do Egiptu, lub Tunezji. Są to bardzo popularne kierunki na wakacje za granicą, które przyciągają turystów z całego świata. Można zobaczyć tam ciekawe miejsca i zabytki słynne na cały świat, jak choćby piramidy. Mało kto wie, ale możliwe są również tanie wakacje w Maroko. To kraj z bardzo różnorodnymi krajobrazami, ponieważ zobaczyć tam można zarówno góry, jak i Morze Śródziemne.

Najtańsze kraje w Azji

Dla osób, których interesują egzotyczne wakacje, idealnym kierunkiem będzie Azja. Dla początkujących turystów polecana jest w szczególności Tajlandia, gdzie można nie tylko znaleźć tanie noclegi, ale i wiele zabytków. Poznawanie kultury orientu jest tam nie tylko tanie, ale przede wszystkim łatwe, ponieważ jest to typowo turystyczny kraj. Gdy już zakończymy zwiedzanie azjatyckich zabytków podczas tanich wczasów, możemy zażyć kąpieli w ciepłym morzu i opalać się na malowniczych, tajskich plażach.

Aby zorganizować niedrogie wakacje 2024 nie trzeba wiele trudu. Można tym sposobem odwiedzić piękne miejsce nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Warto zaznaczyć, że pojechanie na wakacje w mniej znane miejsca z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić. Obecnie mamy dostęp do wielu serwisów internetowych, na których możemy znaleźć niskie ceny noclegów oraz zainspirować się, w jaki sposób zaplanować tanie wakacje. Możemy być zdziwieni jak mało kosztują wakacje, jeśli są dobrze zaplanowane i zorganizowane.

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.