Wczasy w Polsce wcale nie muszą należeć do drogich. Bez trudu można znaleźć fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce.

Wiele osób boi się jechać na wakacje, ponieważ nie są pewni tego czy będą w stanie zmieścić się w założonym budżecie. Znając fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce, nawet przy ograniczonych środkach finansowych, będzie można coś zaplanować.

Tanie wakacje w Polsce – czy warto spędzić wczasy nad jeziorem?

Urlop w Polsce zdecydowanej większości osób kojarzy się z Bałtykiem. Może jednak na wypoczynek warto wybrać się nad jezioro? Niejedna tania miejscowość znajduje się na Mazurach, gdzie nie trzeba przejmować się tłumem ludzi nawet w środku sezonu. Aby móc trochę oszczędzić na noclegu, można wybrać się na wczasy z namiotem na plecach! Jak za dawnych dobrych czasów! Idealne miejsca do tego, aby rozbić własny namiot lub przyczepę kempingową, można znaleźć w Rydzewie, Bogaczewie, Ruciane-Nida, Zdorach, Ukcie. Tam oraz w wielu mniejszych miejscowościach na Mazurach można znaleźć miejsca na tani urlop, który pozwoli na wytchnienie oraz odpoczynek.

Fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce – czy urlop w Polsce nad Bałtykiem to dobry pomysł?

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce, to nie może zapomnieć o nadmorskich plażach. Tak, aby móc położyć się z kocykiem przy wodzie i relaksować się w ciszy i w spokoju. Nad Morzem Bałtyckim można znaleźć wiele miejsc, które pozwolą na tanie wakacje. Przede wszystkim należy wybierać mniejsze i mniej znane miejscowości, np. Mielenko, Pustkowo, Ostrowo i Karwieńskie Błoto Drugie. Tam będzie można bez trudu zaplanować tanie wczasy.

Można także wybrać większe miejscowości turystyczne, np. Trójmiasto. Zamiast jednak wybierać drogi hotel, lepszą propozycją będą pokoje u prywatnych osób lub hostele, gdzie często „za grosze” można znaleźć wolne łóżka w pokojach wieloosobowych. Z tej ostatniej propozycji chętnie korzystają studenci.

Tanie wczasy w Polsce i ciekawe miejsca do odwiedzenia

Warto poznać miejsca w Polsce, które znajdują się w górach, gdzie nie trzeba płacić dużo za wypoczynek. Jest to dobra opcja dla osób, które nie chcą jechać na wakacje nad morze. Zakopane ze względu na swoją popularność może nie należy do najtańszych. Jednak można sprawdzić Góry Opawskie i Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. W tym pierwszym regionie znaleźć można Głuchołazy, które słyną ze źródeł wód leczniczych. Pustynia Błędowska – największy taki teren w Polsce, który posiada powierzchnię około 33 km kwadratowych, 4 km szerokości oraz 10 km długości – znaleźć można w PK Orlich Gniazd. Ten malowniczy teren jest idealnym miejscem, które warto odwiedzić. Tak samo jak Szlak Pustynny PTTK, który oznaczony jest kolorem żółtym i znajduje się w pobliżu.

Tanie i fajne miejsca na wakacje w Bieszczadach

Jeżeli ktoś chciałby spędzić tanie wakacje na łonie natury, to koniecznie musi postawić na polskie góry, czyli Bieszczady. Czeka tam Połonina Wetlińska, Caryńska i Bukowska. Nie można także ominąć okazji do tego, aby wspiąć się na tutejsze szczyty, czyli Halicz, Krzemień, Smerek, Bukwoe Berdo i inne. Jest to idealne miejsce na urlop dla osób, które kochają aktywny wypoczynek. Warto pojechać na wakacje w ten region, aby móc cieszyć się także licznymi atrakcjami. Płatnymi, ale wartymi zobaczenia, np. Muzeum Przyrodnicze i Zagroda Żubra. Jakie są jeszcze fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce?

Fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce – gdzie można pojechać na wypoczynek?

Wakacje w Polsce dla dwojga lub dla całej rodziny wcale nie muszą być drogie. Ceny noclegów w różnych regionach są przystępne, jeżeli ktoś poświęci odpowiednią ilość czasu na szukanie. Jak już było mówione wcześniej, wcale nie trzeba patrzeć na najdroższe hotele i pensjonaty. Omijając takie miejsca, uda się zaplanować tani urlop w Polsce. W internecie znaleźć można polecane najtańsze miejsca, gdzie będzie można cieszyć się komfortowymi warunkami.

Fajne i tanie miejsca na wakacje w Polsce można znaleźć w Beskidzie Niskim, w Kołobrzegu, Karpaczu, Krakowie, Świnoujściu oraz w wielu innych popularnych kurortach. Przeglądając takie oferty, będzie można wybrać atrakcyjne miejsce, gdzie będzie można pojechać na wakacje w Polsce. Podstawą jest jednak odpowiedni plan, który warto rozważyć wcześniej. Zanim wszyscy zaczną rezerwować najtańsze kwatery wakacyjne. Rzadko bowiem na ostatnią chwilę można znaleźć coś naprawdę taniego, więc rezerwacji lepiej dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.