Wielu z nas podczas planowania urlopów zastanawia się, czy można spędzić ciekawe wczasy w Polsce. Oczywiście, że tak, bo urokliwych i pięknych miejsc w Polsce nie brakuje. W artykule podpowiemy, w jakie zakątki kraju warto odwiedzić, aby mieć udane wakacje. Najpiękniejsze miejsca na wakacje w Polsce – gdzie takie są? Czytaj dalej i dowiedz się!

Wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane, ponieważ ciekawych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Miłośnicy plaż i morskiej bryzy mogą udać się nad morze Bałtyckie, a amatorzy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni polskimi górami, m.in. Tatrami, czy Karkonoszami. Z kolei na Mazurach wielbiciele żaglowania mogą wyruszyć łódką na jezioro i stamtąd podziwiać krajobrazy. Każdy zatem znajdzie idealne miejsce na wakacje w Polsce dla siebie.

Miejsca w Polsce na wakacje

Wakacje nad morzem

Wakacje kojarzą się nam zazwyczaj z beztroską, słońcem i leżakowaniem nad wodą. Często również wiążą się z koniecznością zapewnienia wypoczynku dla dzieci. Dlatego morze Bałtyckie to świetne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi. Bałtyk wbrew pozorom oferuje wiele atrakcji i malowniczych parków krajobrazowych. Ruchome wydmy, różne trasy i szlaki rowerowe, a także wiele zabytków gwarantują rozrywkę nawet podczas pogody, która nie zachęca do relaksu na plaży. Polskie morze jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje z dziećmi.

Jeziora w Polsce

Osoby lubiące nieco bardziej spokojne wody mogą spędzić wakacje na Mazurach lub innym polskim pojezierzu. Jezioro to nie tylko żaglówki i kajaki, ale również piękne widoki. Podziwiać je można z najpiękniejszych szlaków kajakowych. Na Mazurach znajduje się wiele szlaków rowerowych, które idealnie sprawdzą się dla turystów lubiących aktywne wakacje. Jest tam również największe jezioro w Polsce, Śniardwy, nazywane „mazurskim morzem”.

Górskie wakacje 

Dla tych, którzy znudzeni są już nizinnymi terenami, doskonałym miejscem na wakacje będą góry. Tam czekają nas trudne wspinaczki po górach w Polsce, ale zapłatą za to jest podziwianie malowniczych krajobrazów z górskich szczytów. Góry to idealny kierunek na wakacje w Polsce dla dwojga. Dla wędrowców, którzy nie do końca lubią skaliste zbocza Tatr, albo ostry klimat Karkonoszy, idealnie sprawdzą się Bieszczady. Te pasma górskie mają zdecydowanie przyjemniejszy klimat i przede wszystkim łagodniejsze szczyty. Słynne połoniny wprowadzą każdego turystę w nostalgiczny nastrój, zachwycą widokami, a ich dziewiczy krajobraz zapewni pełny relaks. To tam możemy zwiedzić Bieszczadzki Park Narodowy, którego część wpisana została na listę światowego dziedzictwa.

Najpiękniejsze miejsca na wakacje w Polsce – ciekawe miasta w Polsce

Jeśli wiemy już, dokąd pojechać na wakacje w Polsce, możemy zaplanować zwiedzanie większych miast w pobliżu naszej destynacji turystycznej, lub po drodze. W Polsce warto zobaczyć Dolny Śląsk, na którym każdy znajdzie najlepsze miejsca dla siebie. Góry Stołowe zachwycą każdego górskiego wędrowca, a zabytkowy zamek Książ, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce zainteresują każdego miłośnika historii i sztuki. Podobnie jak stolica Dolnego Śląska – Wrocław, który jest ciekawą opcją na weekendowy wyjazd z dziećmi, jeśli wakacje spędzamy w Karkonoszach.

W Małopolsce z kolei warto obejrzeć Kopalnię soli w Wieliczce, która jest zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do najciekawszych miejsc w Polsce zaliczyć można również szlak Orlich Gniazd, który przebiega przez województwo małopolskie właśnie. Przebiega on przez najmniejszy park narodowy w Polsce – Ojcowski. Wycieczka w ten teren jest idealną opcją, aby spędzić czas w Polsce na weekend.

Do najpiękniejszych miast w Polsce zaliczyć należy oczywiście Kraków i Zakopane, które również znajdują się w Małopolsce. Warto wziąć to pod uwagę planując wakacyjne wycieczki. W takich miastach i w ich okolicach jest wiele atrakcji, dlatego idealnie sprawdzą się na wakacje z dziećmi w Polsce. A do tego położone są w malowniczych okolicach, przez co słyną z wielu parków krajobrazowych.

Polskie miejsca warte odwiedzenia – najpiękniejsze miejsca w Polsce

Jak widać w Polsce jest wiele niezwykłych miejsc, w jakie warto się wybrać. Przy okazji możemy zobaczyć najpiękniejsze polskie miasta, które słyną z wielu atrakcji. Stare Miasto w Warszawie, Puszcza Białowieska na Podlasiu, czy Bieszczady to najpiękniejsze miejsca w Polsce. Nasz kraj położony jest w bardzo korzystnych warunkach, dlatego możemy podziwiać wiele różnorodnych krajobrazów. A dodatkowo jest wiele miejsc, które są idealnymi opcjami na tanie wakacje w Polsce.

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.