Jakie są fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend, które warto odwiedzić? Lepiej pojechać na północ od Warszawy czy w innym kierunku?

Warszawa jest ogromną aglomeracją miejską, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że ludzie uciekają stamtąd, aby chociaż na chwilę odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Fajnie miejsca niedaleko Warszawy na weekend sprzyjają ku temu, aby szukać tam wytchnienia, ciesząc oczy pięknymi widokami.

Twierdza Modlin i Zamek w Czersku w okolicach Warszawy

Ciekawe miejsca znaleźć można zaledwie 37 km od stolicy Polski. Jest nią z pewnością miejscowość Czersk, która dziś może i wielka nie jest. Z pewnością można jednak powiedzieć, że jest to ważny punkt historyczny. Ruiny zamku, które się tutaj znajdują, można zobaczyć podczas weekendowego wypadu. Budowla została zbudowana na przełomie XIV i XV wieku. W pewnym momencie zamek został opuszczony, a jego cegła stała się ważnym materiałem budowlanym. Z tego miejsca można dzisiaj podziwiać piękne widoki na okolicę.

Chcąc odwiedzić okolice Warszawy na weekend, można wybrać się do Twierdzy Modlin. Pięknie miejsce, gdzie można urządzić nawet piknik na łonie natury lub ogrzać się w blasku ogniska. Znajduje się ona do 100 km kilometrów od Warszawy, więc można tam dojechać bardzo szybko. Jest to najciekawsze miejsce, które warto poznać z przewodnikiem – szczególnie, jeżeli ktoś zafascynowany jest historią.

Fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend – park krajobrazowy i pałac

Kampinowski Park Narodowy to świetne miejsce, które pozwoli wyrwać się z centrum Warszawy. Jeżeli ktoś chciałby poznać fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend, to musi wiedzieć, że pod ręką ma praktycznie niczym nieskażoną naturę, gdzie podczas spaceru po malowniczych terenach będzie można spotkać jelenie, łosie, sarny, dziki, nietoperze i bobry. Znaleźć tu można liczne szlaki rowerowe, m.in. koło Starego Dębu.

45 km od Warszawy znaleźć można Radziejowice. Na terenie województwa mazowieckiego jest kilka takich mniejszych miejscowości, które pozwalają na wytchnienie i zaznanie ciszy oraz spokoju. Radziejowice są chętnie odwiedzane, aczkolwiek tego tłumu nikt nie będzie w stanie odczuć. Koniecznie trzeba odwiedzić XVII-wieczny pałac, gdzie znaleźć można m.in. kolekcję obrazów najbardziej znanych XIX-wiecznych malarzy.

Jakie są atrakcje na Mazowszu? Ciekawe miejsca blisko Warszawy

Żelazowa Wola to idealne miejsce na spacer z dziećmi, ale także z ukochaną osobą. To właśnie tutaj urodził się Fryderyk Chopin – najsłynniejszy polski kompozytor. Do dnia dzisiejszego można odwiedzać jego dom rodzinny, który stanowi bardzo ważny okoliczny zabytek. W trakcie wizyty w muzeum będzie można wsłuchać się w jego muzyką.

Weekend w okolicach Warszawy można spędzić w Sochaczewie, gdzie na odwiedzających czeka Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Można znaleźć tu aż 160 eksponatów związanych z koleją. To jedna z nielicznych takich placówek, która może pochwalić się aż tak dużą kolekcją w Europie, dlatego przyjeżdża tu wiele osób z różnych zakątków Polski. Będąc tutaj należy także odwiedzić Pola Bitwy nad Bzurą i Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.

Obydwie miejscowości – Sochaczew i Żelazowa Wola – znajdują się w bliskiej odległości od siebie.

Fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend, gdzie warto być

Na weekend poza Warszawą można także wybrać: osadę fabryczną w Żyrardowie, Park Romantyczny w Arkadii, Tykocin i Narwiański Park Narodowy, Puszczę Kozienicką gdzie czekają Królewskie Źródła, Krępiec i Czarnolas, Pomiechówek, Józefów, Otwock, miejscowość Spała. Koło Warszawy znajdują się różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które należy zobaczyć.

Fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend w wielu przypadkach można odwiedzać przez cały rok, jak np. wcześniej wspomniany dom urodzenia Fryderyka Chopina. Można znaleźć dla siebie także miejsce na wypoczynek na dłużej, jeżeli tylko ktoś będzie miał ochotę, gdzie będzie można pozwolić sobie na spacer o każdej porze roku. Piękne miejsca na Mazowszu przyciągają nie tylko Warszawiaków, ale także mieszkańców innych polskich zakątków.

Janek (42)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.