Wiele miejsc na świecie można by nazwać nawiedzonymi. Ludzie lubią się bać, a niektóre lokacje naprawdę są w stanie przyprawić o dreszcz grozy i gęsią skórką. Poznaj te najstraszniejsze!

Aby odbyć emocjonującą i pełną wrażeń podróż, można udać się do słonecznych Włoch, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, czy Japonii. Nie można jednak zapomnieć, że straszne miejsca znajdują się także w naszym kraju.

Najbardziej nawiedzone miejsca na świecie

Amityville, Stany Zjednoczone

Fascynują Cię straszne miejsca? Poznaj Dom Grozy Amityville, który może skrywać wiele tajemnic. Budynek powstał w 1925 roku i wciąż uchodzi za jeden z najpopularniejszych nawiedzonych domów na całym świecie.  W roku 1965 zamieszkała w nim rodzina DeFeo, natomiast 9 lat później wszystkich jej członków, z wyjątkiem właściciela znaleziono martwych. Jak sam on przyznał, słyszał w głowie głosy każące mu zabić swoją rodzinę. Następnie w budynku zamieszkała rodzina Lutz, która również słyszała dziwne odgłosy nakazujące opuszczenie domu. 

Wyspa Lalek, Meksyk

Wśród najstraszniejszych miejsc znajduje się także Wyspa Lalek w Meksyku. Jest to przerażające cmentarzysko zepsutych lalek, którego twórcą jest Julian Santana. Na całym świecie mówi się, że  to duch dziewczynki, która utonęła niedaleko wyspy chciał, aby w tym miejscu trzymać zepsute zabawki. Według niektórych dziecko utonęła wiele lat przed zamieszkaniem tu tego człowieka, a inni twierdzą, że po jego przybyciu.

Las Aokigahara, Japonia

Straszne miejsca znajdują się też w Japonii. Lasy często skrywają mroczne tajemnice, czego przykładem jest Las Samobójców w Japonii. Według ludzi las jest pełen duchów osób, którzy popełnili w nim samobójstwo. Ponadto jest on kojarzony z dawnymi rytuałami. Według wierzeń, osoby zmarłe w lesie odnalazły schronienie w drzewach. Co ciekawe, liczba samobójstw w lesie w latach 90 wynosiła ok. 70-80 ciał rocznie, a w późniejszych latach wzrosła nawet do ok. 100.

Wyspa Poveglia, Włochy

Nazywana także Wyspą Szaleństwa, należy do jednych z najbardziej przerażających wysp świata. To niewielka wyspa zlokalizowana w pobliżu Lido w Wenecji. Jej straszna historia zaczyna się w czasach starożytnego Rzymu. To właśnie wtedy wyspa ta stanowiła miejsce do izolowania osób chorych podczas trwającej zarazy. Kilka wieków później powstał na niej szpital psychiatryczny.

Nawiedzone miejsca w Polsce – jakie straszne miejsca warto zobaczyć?

Aby poznać bliżej mroczne historię miejsc, nie trzeba wcale wyjeżdżać za terytorium polski. U nas także zdarzają się paranormalne zjawiska. Gdzie udać się, aby poczuć dreszczyk emocji? Oto nawiedzone miejsca w Polsce.

Ogrodzieniec, Łysa Góra, Las w Witkowicach

Straszne miejsca znane są w  Małopolsce. Odwiedzając tę część kraju można udać się do Ogrodzieńca, gdzie znajdują się ruiny zamku. Podobno straszy w nim duch kasztelana Stanisława Warszyckiego, władającego zamkiem w XVII wieku. Według legendy został on za życia porwany przez diabły do piekła i przemieniony w czarnego psa. Właśnie w tej postaci ma straszyć na zamku ciekawskich turystów. Kolejnym przerażające miejsce to Łysa Góra, na której to podobno spotykały się wiedźmy w towarzystwie diabłów, aby odprawiać rytuały. Podobno do dzisiaj dzieją się tam dziwne rzeczy, których nie sposób wyjaśnić. Nawiedzony jest także las w Witkowicach. To ponure, przerażające miejsce, w którym odnotowano wiele samobójstw. Podobno do dzisiaj krążą tam duchy. Wiąże się z nim też niewyjaśniona historia zaginięcia młodych ludzi w 2001 roku. 

Diablak, Konstancin-Jeziorna, Niedzica

Diablak to najwyższy szczyt Babiej Góry, bardzo trudny do zdobycia. Turyści chcący na niego wejść często ulegają wypadkom. Według miejscowych ma to związek z magicznymi siłami. Na Babiej Górze podobno widziano kiedyś czarnego konia, który niczym duch rozpływał się w powietrzu. Ponadto inni przekonują, że mieli kontakt z karłami, mylącymi im drogę na szczyt. W 1969 roku doszło do tragedii, gdyż w pobliżu wypadek miał samolot pasażerski. Duchy widziane były także w miejscowości Konstancin- Jeziorna, a dokładnie w opuszczonym komisariacie policji. W budynku straszy duch byłego surowego oficera, który zajmował się torturowaniem przesłuchiwanych osób. W miejscu tym dochodzi do wielu niewyjaśnionych zdarzeń. Dla osób szukających wrażeń dobrym kierunkiem podróży będzie też zamek w Niedzicy. Wiele legend głosi, że w nocy pojawia się w nim zjawa Umina, czyli młoda dziewczyna. Biała dama jest smutna, a kto ją spotka ten będzie miał pecha.

Straszne miejsca przyciągają co roku wielu fanów horrorów i mocnych wrażeń. Można je znaleźć za granicą, ale także w wielu regionach polski. 

Janek (31)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.