Czy zastanawiałeś się kiedyś, które miejsce w Polsce zasługuje na uwagę i gdzie warto wybrać się na krótki  lub dłuższy urlop? W Polsce warto zobaczyć wiele małych miejscowości i większych miast w każdym regionie. Na Jurze krakowsko-częstochowskiej czeka na turystów najmniejszy park narodowy w Polsce, Góry Sowie na Dolnym Śląsku, z kolei Kraków należy do najpiękniejszych miast na świecie. Po kraju można podróżować o każdej porze roku, gdyż polski klimat sprzyja wyjazdom nie tylko w lecie i zimie. Poznaj miejsce które warto odwiedzić w Polsce i zaplanuj wycieczkę w świetne miejsce.

Polska to jeden z krajów o wysokim stopniu zróżnicowania krajobrazu i atrakcji, dlatego praktycznie każdy turysta znajdzie w niej coś ciekawego do zobaczenia. Na miłośników architektury, zwiedzania muzeów i historii czekają duże miasta jak Wrocław lub Kraków z zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a na amatorów wędkowania kolorowe jeziorka i spokojne wsie na Mazurach, do których warto zajrzeć w poszukiwaniu ciszy nawet w wysokim sezonie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajduje się miejsce które warto odwiedzić w Polsce, dowiedz się więcej o polecanych kierunkach na długi i krótki urlop.

Miejsce które warto odwiedzić w Polsce w Tatrach – Ząb

Najpiękniejsze miejsca w Polsce nie zawsze są zatłoczone i hałaśliwe, dlatego turyści, którzy chcą zobaczyć Tatrzański Park Narodowy, nie muszą wyjeżdżać do Zakopanego. Nie jest to jedyne miejsce w Małopolsce, w którym można zobaczyć góry. Jeśli nie przepadasz za tłokiem na Krupówkach i chińskimi gadżetami na straganach, z powodzeniem możesz spędzić wakacje w Polsce w innych miejscowości w Tatrach. Malowniczy Ząb na Podhalu to najwyżej położona wieś w Polsce.  Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. Z Zębu można wyruszyć na szlak, a następnie wrócić do cichej kwatery, by w pełni nacieszyć się ciszą i spokojem w górach.

Murzasichle – ciekawe miejsce w zakopiańskim stylu

W Tatrach warto zwiedzić m.in. Murzasichle, które jest równie urokliwe latem, jak i zimą. W zimie miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać ze stacji narciarskiej, a następnie wybrać się na relaks w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. W Murzasichle mieści się ponadto zabytek – Kaplica na Jaszczurówce, która jest najlepszym przykładem stylu zakopiańskiego w architekturze. Jest to jedna z ciekawszych budowli sakralnych w Polsce.

Miejsca w Polsce dla dzieci i dorosłych nad morzem – Trójmiasto

Co warto zobaczyć w Polsce nad morzem? Turyści, którzy jeszcze nigdy nie byli nad Bałtykiem, powinni odwiedzić Trójmiasto. Jest to ciekawe miejsce zarówno dla singli i par, jak i dla rodzin. Najciekawsze miejsca w Trójmieście obejmują Park Oliwski i Stare Miasto w Gdańsku, Port i Akwarium w Gdyni oraz molo w Sopocie. Trójmiasto to miejsce które warto odwiedzić w Polsce, zarówno gdy ma się krótki urlop, jak i gdy wyjeżdża się na dłużej.

Trójmiasto to idealne miejsce dla rodzin, gdyż zróżnicowane atrakcje i duża liczba strzeżonych plaż i kąpielisk zapewniają możliwość przyjemnego spędzania czasu przy każdej pogodzie. Gdańsk jako miasto w Polsce wyróżnia się za sprawą poniemieckiej architektury, z kolei Gdynia przyciąga turystów zainteresowanych żeglarstwem i historią polskiej marynarki. Morze Bałtyckie można z kolei podziwiać w pełnej okazałości z najdłuższego molo w Europie, które znajduje się w Sopocie. Jest to niepowtarzalna atrakcja turystyczna na polskim wybrzeżu.

Najładniejsze miejsca w Polsce – Wrocław

Dolny Śląsk ma bogatą historię, w której łączą się wpływy polskie, niemieckie, czeskie i kresowe. Całe województwo to prawdziwa mieszanka kultur i tradycji z różnych krajów, a Wrocław stanowi tego najlepszy przykład. Stolicę Dolnego Śląska musisz odwiedzić, jeśli chcesz przekonać się, jak przed laty żyli mieszkańcy jednego z największych w Europie Środkowej miast. Miłośnicy historii, poszukujący śladów dawnego Breslau, mogą wybrać się dodatkowo na wycieczkę do innych miast na Dolnym Śląsku i odwiedzić skalne miasto w Ardspach, które jest jednym z najpiękniejszych plenerów na świecie.

Ciekawe miejsce na weekend – miejsce które warto odwiedzić w Polsce

Wrocław to także świetny kierunek w Polsce na weekend. Jest to turystyczny raj dla rodzin, które mogą wspólnie wybrać się do zoo i ogrodu botanicznego, a także podziwiać występy artystów na Rynku. W Polsce nie brakuje ogrodów zoologicznych, jednak we Wrocławiu znajduje się Afrykarium. Z kolei tuż obok Rynku znajdują się dwie ciekawe kamienice-wieże, znane jako Jaś i Małgosia. Miejsce które warto odwiedzić w Polsce we Wrocławiu to także Hala Stulecia i znajdująca się obok niej Fontanna Multimedialna. Weekendowe pokazy z muzyką, kolorowymi światłami, hologramami i innymi efektami robią niesamowite wrażenie na każdym, kto ma okazję spędzić czas przy Fontannie w godzinach wieczornych. 

Ciekawe miejsca w Polsce na każdą kieszeń

Bez względu na to, czy preferujesz górski klimat, czy też chcesz zobaczyć średniowieczny zamek i Szlak Orlich Gniazd, w Polsce z pewnością znajdziesz ciekawe miejsce do spędzenia urlopu. Mnogość atrakcji w każdym województwie i możliwość wybierania spośród licznych kwater sprawia, że bez trudu znajdziesz kierunek do spędzenia urlopu, nawet gdy masz ograniczony budżet na wyjazd lub gdy planujesz wakacje na ostatnią chwilę. Ciekawe miejsca w Polsce możesz zwiedzać przez cały rok, dlatego możesz poznać lepiej swój kraj, nawet gdy masz urlop poza sezonem lub gdy planujesz spędzić jedynie długi weekend w Polsce.

Co ważne, można tanio podróżować po Polsce, nawet gdy chce się zobaczyć słynny pałac lub inne miejsca z dość drogimi biletami wstępu. Do wielu ciekawych miejsc do odwiedzenia można dotrzeć tanim pociągiem, a następnie skorzystać z noclegu na kempingu. Dzięki temu bilety do różnych atrakcji w Polsce stanowią mniejsze obciążenie w budżecie na cały wyjazd.

Janek (42)

Jest to podróżnik z krwi i kości, który zwiedził ponad 50 krajów na każdym kontynencie. Jego pasja do odkrywania nieznanych kultur i historii miejsc sprawia, że jest nieustannym poszukiwaczem przygód. Jasiek specjalizuje się w tworzeniu przewodników po egzotycznych destynacjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami. Jego misją jest zachęcanie czytelników do opuszczania strefy komfortu i odkrywania świata na własnych zasadach.